BASCHET. A fost măcel! Universitatea CSM Oradea a surclasat pe Sportul Studențesc

Echipa de baschet feminin Universitatea CSM Oradea a surclasat cu 90-19 pe Sportul Studențesc într-o partidă contând pentru faza a doua a Diviziei A de baschet feminin. Angrenată în cursa pentru promovare, echipa orădeană n-a avut practic adversară în meciul disputat în această după-amiază la Arena Antonio Alexe.  La pauză Oradea conducea cu 47-6 cu precizarea că bucureștencele nu au reușit să marcheze niciun punct în sfertul secund.

Gazdele nu s-au oprit nici în partea a doua însă a fost rulat tot lotul de jucătoare. În urma acestui succes Universitatea CSM Oradea își păstrează locul secund, la un punct în spatele fostei campioane naționale CS Municipal Târgoviște.

Universitatea CSM Oradea – Sportul Studențesc 90-19

scorul pe sferturi: 27-6, 20-0, 31-7,  12-6

Universitatea Oradea: Gavra, Dorsett, Croitoru, Mititelu, Câmpeanu, Kozma, Kokovay, Mobley, Chiorean, Boroș, Chiș, Anei.Antrenori: Adriana Niculescu și Ioana Anica.

Sportul Studențesc: Cocean, Creangă, Spătaru, Mitrică, Marinescu, Militaru, Chiper, Bumbac, Minea, A. Bumbac. Antrenor: M. Militaru.